Kolejka/Seria DataKoniec Gospodarz   Gość

Kolejka 1 2020-10-11 KPR Gminy Kobierzyce II vs MKS Victoria Świebodzice
Kolejka 1 2020-10-11 GMTS Sparta-Iwanicki Gubin vs MKS ZAGŁĘBIE LUBIN
Kolejka 1 2020-10-11 KS Otmęt Krapkowice vs KPR Wolsztyniak Wolsztyn

CDebiut debiutem w ostatnim czasie nas pogania.
Trudna to rola, musicie wiedzieć, że mimo ogromnego stresu przed meczem na własnym parkiecie 🤭... to wy kibice dodaliscie nam skrzydeł 🦅💪🏻
ale po kolei..
Zaczynamy mecz 🤾🏻‍♀️, pierwsza akcja i pierwsza bramka dla nas 👌🏻prowadzimy 1:0. A później? 🤷🏻‍♀️ hmm... Coś się zacięło i zrobiło się 6:1 dla rywalek👎🏻. Mnóstwo zamieszania w naszych szeregach zrobiła obrona przeciwnika która polegała na odcięciu naszej środkowej rozgrywającej. Na szczęście nie zwiesiłyśmy głowy, to nie w naszym stylu.😎Zaciskamy pięści✊🏻 i jedziemy dalej.. robi się 5:7 czas dla gości... Swoją drogą musiało tam chyba paść kilka mocnych słów bo po nim ruszyły jak z kopyta🏃🏻‍♀️ i wynik do przerwy zrobił się 7:13. 😬
Przerwa.. omówienie błędów i chyba na drugą połowę wyszłyśmy z „opóźnieniem” 😴 bowiem wynik zrobił się 19:9 dla gości. Ale nie poddajemy się i ruszamy do odrabiania strat! 💪🏻Efekt? 17:23 dla gości. Przewaga utrzymuje się do samego końca.. ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 27:20 dla MKS Victoria Świebodzice - piłka ręczna.
Podsumowując❗️
Ten mecz można po raz kolejny znaleźć pozytywy..
-walczymy do końca
-nie zwieszamy głowy
-nie obwiniamy się bo tworzymy mocny team. 🤗
Sam mecz strasznie brutalny o którym może świadczyć ilość karnych i kar 2 minutowych. Nasza ekipa miała 9 rzutów karnych i tylko 3 nie zamieniły się na bramki. W drużynie gości pojawiła się nawet czerwona kartka.
Dobitnie świadczy to o tym, że przeciwnik nie tylko grał agresywnie w obronie, ale również chciał ponabijać kilka dodatkowych siniaków naszym dziewczynom 🤨😅
Za tydzień mecz 🚌➡️ w Kępnie
Mamy nadzieję ze już w pełnym składzie🙏🏻

KPR Wolsztyniak Wolsztyn & MKS Victoria Świebodzice 20:27 (7:13)
Patrycja Kozłowska 3, Paulina Ososińska 1, Martyna Paliwoda, Aleksandra Mania 2, Julita Paliwoda, Marcelina Adamczak 2, Amanda Jóźwiak 9, Kinga Basińska, Maja Broniszewska 2, Marysia Krystianz, Wiktoria Czerniak, Julia Sobańska 1, Martyna Zwanzig, Ludwika Kramska, Marta Berus, Julia Zwanzig

Emocje opadły, pora na szczegóły 😁😁
Mecz zaczął się jako wielkie wydarzenie sportowe💥💥
Świdnica, która podobnie jak my debiutuje w rozgrywkach II ligi kobiet 🤾🏻‍♀️🤾🏻‍♀️
Zostałyśmy ciepło PRZYWITANE otrzymałyśmy kosz ze slodkościami,😋😋
jednak na tym uprzejmości się skończyły.🙄 Bowiem od pierwszego gwizdka widoczna była zacięta walka. Nasza agresywna obrona sprawiła, że często przeciwniczki obijały aluminium lub rzuty były niecelne. 😎😎
Nasz bramkarz tylko na chwilę mógł odetchnąć. 🤗🤗
Warte uwagi były zespołowe akcje, po których asysty Oli Mani wykorzystywała skrzydłowa Patrycja Kozłowska, a środkowa Dominika Pach wkrecała swoimi zwodami przeciwniczki w parkiet🤣🤣
Świetną obroną karnego popisała się również bramkarka Marta Berus. 😲😲
Wynik po pierwszej połowie wynosił 13:9 dla Świdnicy.
Przerwa a po niej rozproszenie, strach a może nie dowierzanie, że wynik jest możliwy do odrobienia. Chyba chciałysmy za bardzo😕😕. Błędy własne oraz mniejsza agresja w obronie spowodowały, że zawodniczki ze Świdnicy częściej wykorzystywały rzuty z nabiegu i precyzyjnie umieszczały piłkę w okienku naszego bezradnego bramkarza🎯🎯. Co za tym idzie wynik się rozjechał ostatecznie kończąc 29-19.😣😣
👉Wiemy, że debiuty są ciężkie wiemy, że nie będziemy faworytami, ale znamy siebie i znajdujemy pozytywy w tym meczu jakimi było: 7 bramek Dominiki Pach oraz 3 bramki Marceliny Adamczak. 4 bramki Amandy Jóźwiak oraz 3 bramki Patrycji Kozlowskiej.
👉 Dlaczego szukamy pozytywów?!
Booo... nie możemy się doczekać, aż powróci do zdrowia Daria Kozłowska,🤗🤗 nasza rozgrywająca, oraz Pani Kapitan🤗🤗, która wspiera nas z podróży poślubnej. Więc głową do góry, spinamy się żeby kolejny tydzień treningow przyniósł nam więcej pewności siebie oraz cennych minut na hali 😁
👉Zdjęcie z APR Świdnica

W najbliższą niedzielę startują w rozgrywkach II-ligowych nasze Seniorki 🤾‍♀️🤾‍♀️💄💅
Życzymy powodzenia choć wiemy, że nie będzie łatwo...
czytajcie i oglądajcie, krótki materiał z przygotowań!
Piękniejsza Strona Wolsztyniaka

- Sezon przygotowawczy:
Zgodnie z założeniami rozpoczęłyśmy go na początku sierpnia i trwał 5 tygodni. Skupilłyśmy się głównie na poprawie wydolności, szybkości oraz integracji. Treningi były wykonywane 3-4 razy w tygodniu na stadionie, orliku, plaży oraz w terenie.

- Mecze kontrolne:
Rozegrałyśmy 4 sparingi: 2 razy z Pyrkami Poznań oraz 2 razy z drużyną ze Świebodzina. Mecze te nie należały do łatwych i pokazały nam, jak będą wyglądać mecze w sezonie. Dzięki nim wiemy jakie są nasze najsłabsze punkty i nad czym musimy popracować.

- Plany na sezon:
Główne założenia na najbliższy sezon to przede wszystkim nabieranie doświadczenia i poznanie charakteru rozgrywek. 2 liga kobiet jeszcze nigdy nie stała na tak wysokim poziomie, dlatego też, jak się uczyć to tylko od najlepszych 🙂 Chcemy walczyć do samego końca i pokazać nasz charakter na parkiecie.

- Zmiany kadrowe:
O zmianach było głośno od dłuższego czasu, co nie pomagało nam w przygotowaniach. Stanowisko trenera od 1 października objął Walenty Winokurow. Ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością pomogą nam w tym sezonie i zaowocują w przyszłości. Drugim trenerem został Michał Wojtkowiak, który prowadził nasz zespół ponad rok czasu.

VIDEO

Poznań podbity! 💪🏻
Po porażce ze Świebodzinem, zawitałyśmy do Poznania z innym, bardziej walecznym nastawieniem.🤨
Naszym przeciwnikiem były juniorki grające w klubie Pyrki Poznań 👏🏻
Pierwsze minuty meczu należały do gospodyń, które postawiły w całym meczu bardzo ciężkie warunki.💪🏻💪🏻
Udało nam się przezwyciężyć przeciwna drużynę i wygrać pierwszy sparing w tym sezonie ❤️🖤 27:19
Z dziewczynami spotkamy się jeszcze na sparingu tym razem w Wolsztynie..