"Wczoraj w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka odbył się turniej Piłki Ręcznej Juniorów Improm Cup 2022. W imprezie oprócz gospodarzy czyli zespołu KPR Wolsztyniak zaprezentowały się ekipy SPR Włoszakowice, Energa MKS Kalisz Handball oraz UKS "Szczypiorniak" Zielona Góra
Na inaugurację turnieju Wolsztyniak pewnie pokonał Szczypiorniaka Zielona Góra, pokonując go 34:15 (prowadząc do przerwy 15:7). W drugim turniejowym spotkaniu SPR Włoszakowice bez większych problemów uporał się z MKS-em Kalisz pokonując go 32:22. W meczu o trzecie miejsce MKS Kalisz zwyciężył ze Szczypiorniakiem Zielona Góra 31:25, a finałowe starcie zakończyło się wygraną SPR Włoszakowice, które to pokonało Wolsztyniaka w stosunku 31:18. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Joachim Ławecki z Włoszakowic, najlepszym strzelcem Marcin Kubisiarz z Kalisza, a najlepszym bramkarzem Marceli Nowak z Włoszakowic. Był to już drugi turniej rozgrywany przez juniorów w ostatnim czasie i miał związek z tym, że juniorzy rozgrywki ligowe zakończyli w grudniu i aby utrzymać rytm meczowy organizowane są tego typu wydarzenia. Treningi to nie to samo co starcia z wymagającymi rywalami mówi trener młodych wolsztynian Wojciech Hanyż i w tym celu zaplanowaliśmy na ten sezon, co najmniej dwa turnieje, w których to chłopacy mogli zaprezentować pełnię swoich możliwości. Podczas dzisiejszej rywalizacji mieliśmy bardzo szeroką ławkę, począwszy od młodzika, kończąc na juniorze. Wszystko po to aby dać pograć jak największej grupie zawodników. Rozegraliśmy dwa spotkania. Pierwsze można zaliczyć na ogromny plus. Zagraliśmy naprawdę dobre zawody, prezentując kawał dobrej piłki ręcznej. Drugie, będące jednocześnie finałem, kompletnie nam nie wyszło. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko dalej intensywnie pracować. Turnieje mają jednak to do siebie, Że trzeba na nich umieć grać. Nie wystarczy skoncentrować się na jednym spotkaniu, tylko trzeba tę koncentracje utrzymać przez cały turniej. Nie jest to łatwe i dlatego dzisiaj w finale poszło nam trochę gorzej. Drugie miejsce jest jednak też niezłym osiągnięciem, a jestem pewny, że chłopacy wyciągną wnioski z tej lekcji i na następnym turnieju będziemy jeszcze mocniejsi".
Nie ma mocnych na naszych Młodzików! Mamy kolejne punkty!🔴⚫💪👏🔥
Dobre wieści napływają z Konina. Po dobrym meczu nasi młodzicy wygrywają z miejscowym Startem 35:18. Po wyrównanym początku spotkania (6:7 w 13 minucie) chłopcy wrzucili wyższy bieg i systematycznie powiększali przewagę. Jest to już trzynaste zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 39 punktów umacniamy się na trzecim miejscu. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa mecze, jednak bez szans na poprawę pozycji w tabeli.
SSRiR START KONIN - Wolsztyniak Wolsztyn 18:35 (8:20)
Dolczewski Karol, Frankowski Wiktor - Pietruszka Wojciech 11, Rogalski Jakub 10, Lajsner Adam 5, Świtała Jakub 4, Wajs Wojciech 2, Mroczek Jakub 1, Firlej Bartłomiej 1, Czych Norbert 1, Wróblewski Norbert, Florek Igor

Szanowni Kibice Wolsztyniaka‼️
Jak co niedzielę mamy dla Was pomeczowe info od naszego trenera Marcina Pietruszki. Tym razem nie będzie inaczej, ale to nie wszystko. Mamy dla Was (i dla nas) świetną informację! 🥳
Jako Klub Piłki Ręcznej Wolsztyniak Wolsztyn jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich sympatyków wolsztyńskiego szczypiorniaka o tym, że Firma NorDan Polska NorDan Norge została SPONSOREM GŁÓWNYM naszego Klubu! 🤝👏
Jesteśmy przekonani, że wyniki sportowe, świetni Kibice, organizacja klubu, samozaparcie w dążeniu do realizacji planów oraz pasja obu stron do piłki ręcznej pozwolą nam nie tylko współtworzyć fantastyczne emocje, ale także przełożą się na realizację naszych celów biznesowych na najbliższe lata. 🤝👏
Serdecznie dziękujemy!
A poniżej relacja trenera Marcina Pietruszki:
„Mimo trudności kontynuujemy dobrą passę. Urazy z poprzedniego meczu oraz problemy zdrowotne wyeliminowały w tym tygodniu z treningu kilku zawodników. Do samego meczu nie było wiadomo w jakim składzie wystąpimy. Na szczęście chłopaki pokazali charakter i pojawili się na parkiecie.
Scenariusz meczu był bliźniaczo podobny do poprzednich. Po stosunkowo wyrównanym początku spotkania zaczęliśmy zyskiwać przewagę. Już przed przerwą prowadziliśmy różnica sześciu trafień. W drugiej połowie jakość naszej gry nie uległa zmianie i w dalszym ciągu powiększaliśmy prowadzenie. Graliśmy spokojnie, konsekwentnie i co najważniejsze skutecznie. Nie daliśmy się zaskoczyć taktyce obrony zespołu z Oleśnicy. Byliśmy przygotowani na taki scenariusz. Swoje szanse otrzymali też młodsi zawodnicy, którzy odważnie zaprezentowali się na parkiecie. Ostatecznie pokonujemy Oleśniczan 35:25”.
Wolsztyniak Wolsztyn - SPR Oleśnica 35:25 (18:12)
Kaczorowski Mateusz, Tajchert Oskar, Kaczmarek Makary - Pietruszka Marcin 11, Pietruszka Jakub 6, Szrama Kajetan 4, Radny Artur 3, Rogoziński Mariusz 3, Lewandowski Mateusz 2, Frąckowiak Bartosz 2, Horowski Igor 2, Trybuś Karol 1, Kucza Rafał 1, Piątkowski Jakub, Hruświcki Wojciech, Tomiak Filip

Nie spodziewaliśmy się aż tak wysokiego zwycięstwa. Co prawda w poprzednim sezonie dwukrotnie wyraźnie pokonaliśmy Spartakusa, jednak jest to zespół, który poczynił duże postępy. Nie dziwią więc wyniki i wysoka pozycja Buku w obecnych rozgrywkach. Pierwsze minuty spotkania potwierdziły nasze obawy. Inicjatywa była po naszej stronie, jednak ambitni goście dotrzymywali kroku, skutecznie wykorzystując kontrataki po naszych błędach. Jeszcze w 16 minucie remisowaliśmy 7:7. Od tego momentu zaczęliśmy grać staranniej, co w połączeniu ze świetną dyspozycją w bramce Mateusza Kaczorowskiego pozwoliło przejąć kontrolę na boisku. Przewaga rosła z każdą minutą i pierwszą połowę zakończyliśmy prowadząc 18:12. W drugiej połowie nie zamierzaliśmy odpuszczać. Ambitni goście szukali dla siebie szansy, zmieniajac sposoby obrony, grając twardo, czasami nawet za bardzo. Nie daliśmy się zaskoczyć.Za każdym razem potrafiliśmy skutecznie odpowiedzieć, powiększając przewagę. Na boisku pojawili się młodzi zawodnicy, dobrze wykorzystując otrzymaną szansę. Martwi jednak kontuzja Arka Piątkowskiego, który doznał urazu kolana po kontakcie z obrońcą. Miejmy nadzieję, że nie wykluczy go to na zbyt długo.
Wolsztyniak Wolsztyn - Spartakus Buk 38:25 (18:12)
Kaczorowski Mateusz, Tajchert Oskar, Kaczmarek Makary - Pietruszka Jakub 7, Frąckowiak Bartosz 7, Piątkowski Arkadiusz 6, Szrama Kajetan 6, Radny Artur 5, Pietruszka Marcin 4, Lewandowski Mateusz 3, Trybuś Karol, Hruświcki Wojciech, Horowski Igor, Piątkowski Jakub, Rogoziński Mariusz, Kucza Rafał