KPR Wolsztyniak na Litwie

W dniach 28.09-02.10 zespół młodzików KPR „Wolsztyniak” Wolsztyn gościł na turnieju piłki ręcznej miejscowości Ejszyszki, rejon Solecznicki na Litwie.

Wyjazd zorganizowany został przez Powiat Wolsztyński  we współpracy z Samorządem Rejonu Solecznickiego na Litwie. Zawody sportowe odbywały się z okazji obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości, zarówno przez  Polskę jak i Litwę, oraz poświęcone były  pamięci  trenera Antoniego Ratkiewicza patrona Szkoły Sportowej w Ejszyszkach. 

Chłopcy z „Wolsztyniaka” spisali się wyśmienicie zajmując w turnieju I miejsce. Rywalizowali kolejno z drużynami z Vareny wygrywając 23:15, następnie zremisowali z gospodarzami z Ejszyszek 18:18, aby w ostatnim meczu pokonać zespół z Solnecznik 17:10. Po podliczeniu pozostałych spotkań okazało się, że najlepszą drużyną turnieju został nasz zespół. Gratulujemy. Bardzo ważną częścią wyjazdu na Litwę było zwiedzanie przez zespół Wilna. W stolicy Litwy drużyna spędziła całą sobotę odwiedzając historyczny Cmentarz na Rossie, gdzie zawodnicy zapalili znicz przy grobie Józefa Piłsudskiego, odwiedzili przepiękny kościół imienia Piotra i Pawła, wzgórze III Krzyży by następnie przespacerować uliczkami Starówki Wileńskiej pod Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Pełna wrażeń sportowych oraz historycznej wiedzy o Polakach na Litwie drużyna wróciła do Wolsztyna w poniedziałkowy wieczór.

KPR Wolsztyniak