KPR Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Nielba II Wągrowiec 34:26 (15:15)

Kruk Jarosław, Kaczorowski Mateusz - Wojtkowiak Michał 8, Głowacki Jakub 5, Szała Filip 5, Frąckowiak Bartosz 4, Świtała Marek 3, Siejek Kacper 3, Piątkowski Arkadiusz 3, Lewandowski Mateusz 2, Gawron Kacper 1, Górecki Mateusz, Sokołowski Dawid, Nowak Krzysztof, Żok Kacper, Piątkowski Jakub

Wolsztyniak odnosi szóste ligowe zwycięstwo. Naszym rywalem w 7 kolejce Wielkopolskiej III ligi był drugi zespół Nielby Wągrowiec. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Goście zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów, przystąpili do rywalizacji bardzo ambitnie. Gospodarze z kolei musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Marcina Pietruszki. Po dobrym początku spotkania, kiedy w 7 minucie prowadziliśmy 5:3, przyszedł okres nienajlepszej gry. Nasza zbyt pasywna gra w obronie, słaba skuteczność gry w ataku (osiem zmarnowanych 100% sytuacji, 8 błędów technicznych) pozwoliły gościom wyjść cztery razy na dwubramkowe prowadzenie. W 27 minucie przegrywaliśmy 14:12. Ostatnie trzy minuty wygrywamy 3:1 i pierwsza połowa kończy się remisem 15:15. Wizyta w szatni i przypomnienie sobie przedmeczowych założeń przyniosły pozytywny efekt. Drugą połowę rozpoczynamy bardzo dobrze broniąc, w ataku ustrzegamy się błędów i regularnie trafiamy do siatki gości. W 44 minucie prowadzimy już 26:19. Ostatecznie zwyciężamy 34:26.

 

KPR Wolsztyniak - MKS Nielba Wągrowiec II 34:26 (15:15)

Pierwsza połowa nie wskazywała na wysoką wygraną, lecz drugie 30min nasi zawodnicy zagrali dużo lepiej.
Relacja wkrótce.

 

KS Stal Gorzów II - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 28:35 (14:17)

Kaczorowski Mateusz, Kruk Jarosław - Siejek Kacper 7, Pietruszka Marcin 6, Szała Filip 5, Głowacki Jakub 4, Świtała Marek 4, Wojtkowiak Michał 3, Piątkowski Arkadiusz 2, Gawron Kacper 2, Frąckowiak Bartosz 1, Lewandowski Mateusz 1, Górecki Mateusz, Piątkowski Jakub, Sokołowski Dawid, Żok Kacper.

Wracamy z Gorzowa ze zwycięstwem. Trzy punkty cieszą, jednak poziom sportowy niekoniecznie. Mecz rozpoczął się tak jak to sobie założyliśmy. Mocna gra w obronie, zabójcze kontrataki i prowadzenie w 7 minucie 6:1. Niestety chyba zbyt wcześnie uwierzyliśmy, że zwycięstwo przyjdzie lekko i przyjemnie. Od tego momentu nasza gra nie wygląda dobrze. Liczne błędy w ataku, słaba gra w obronie pozwalają gorzowskim juniorów wrócić do gry. Pierwsza połowa kończy się naszym prowadzeniem 17:14. Ostre słowa i mobilizacja w szatni niestety nie przekładają się na zmianę jakości gry. Druga połowa toczy się bramka za bramkę. W 53 minucie prowadzimy 28:26. Ostatnie siedem minut wygrywamy 7:2 a mecz 35:28. Wygrywamy, punkty cieszą, ale był to z pewnością nasz najsłabszy mecz w tym sezonie. 
Na koniec z innej beczki. Słowa uznania dla chłopaka, który podjął się trudnego zadania i w pojedynkę sędziował mecz. Mało poważnie wyglądają rozgrywki seniorskie, gdzie na meczu ligowym zjawia się jeden sędzia 😞

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - UKS Hagard Strzałkowo 31:26 (15:9)

Kaczorowski Mateusz, Kruk Jarosław - Świtała Marek 8, Pietruszka Marcin 4, Szała Filip 4, Głowacki Jakub 4, Siejek Kacper 4, Frąckowiak Bartosz 3, Wojtkowiak Michał 2, Piątkowski Arkadiusz 1, Sokołowski Dawid 1, Laskowski Maciej, Gawron Kacper, Górecki Mateusz, Trybuś Karol, Piątkowski Jakub

Od zwycięstwa rozpoczynamy drugą rundę rozgrywek o mistrzostwo Wielkopolskiej III ligi. Przystępując do sobotniego spotkania mieliśmy w pamięci wydarzenia z wyjazdowego meczu w Strzałkowie. Mając korzystny wynik i wszystko pod kontrolą, pozwoliliśmy aby w nasze szeregi wkradł się chaos, który pozwolił przeciwnikowi wrócić do gry. Mając to wszystko na uwadze, staraliśmy się aby mecz rewanżowy wyszedł nam dużo lepiej. Tak też to wyglądało. Od początku spotkania dobrze radziliśmy sobie w obronie, blokując liczne rzuty z podłoża rozgrywających oraz ograniczając poczynania rosłego obrotowego gości. Konsekwentna i skuteczna gra w ataku i liczne kontrataki pozwalały z każdą minutą powiększać przewagę. Do szatni schodziliśmy prowadząc 15:9. Drugą część meczu rozpoczynamy bardzo dobrze, konsekwentnie realizując przedmeczowe założenia. Pozwoliło to prowadzić w 37 minucie 20:11 i 41 minucie 21:13. Wtedy to zaczyna się dziać na boisku coś, czego tak bardzo staraliśmy się od początku meczu unikać. Pięć kar dwuminutowych, liczne błędy w ataku, dziurawa obrona i w 57 minucie prowadzimy już tylko 28:25. Na szczęście w decydujących minutach rywalizacji potrafiliśmy wyjść z opresji obronną ręką.

 


MKS Nielba Wągrowiec II - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 25:40 (12:21)

Druga kolejka Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn i drugie wyjazdowe zwycięstwo. Poprzednie spotkanie było dla nas lekcją pokory. Bogatsi o te doświadczenie przystąpiliśmy do rywalizacji z drugim zespołem Nielby Wągrowiec. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia i po kilku minutach prowadziliśmy 4:0. W dalszej części meczu powiększaliśmy przewagę. Mimo rosnącej przewagi i nie ustrzegliśmy się prostych błędów. Na szczęście tym razem nie pozwoliliśmy sobie na roztrwonienie ciężko wypracowanej przewagi. Każdy z zawodników dostał szansę zaprezentowania na parkiecie swoich umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 40:25.

Kaczorowski Mateusz, Przybysz Szymon, Świtała Marek 9, Pietruszka Marcin 7, Frąckowiak, Bartosz 5, Drożdżyński Jakub 4, Wajchowiak Michael 4, Siejek Kacper 4, Sokołowski Dawid 2, Piątkowski Jakub 2, Głowacki Jakub 2, Hruświcki Wojciech 1, Trybuś Karol , Piątkowski Arek, Nowak Krzysztof, Laskowski Maciej.

Facebook

Spotkania u siebie:

 

Dzieci Młodsze: 

22.02.19 / SP2 Wolsztyn / 14:00
KPR Wolsztyniak, Włoszakowice, Leszno I, Leszno II, Leszno III

Młodzicy: 

5.03.19 / SP2 Wolsztyn / 17.45
KPR Wolszyniak Wolsztyn - SKF KPR Sparta Oborniki 

Juniorzy Młodsi: 

27.03.19 / MSS Świtezianka / 18:00
KPR Wolszyniak Wolsztyn - MKS Poznań

UWAGA! Ten strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.