10ikona  Pomezania Malbork - Wolsztyniak Wolsztyn 31:26 (13:14)

Wolsztyniak: Piskorski, Płóciniczak - Wajs 7, Szutta 6, Kuta 5, Pietruszka 4, Chrapa 2, Rogoziński 1, Podleśny 1 oraz Radny, Raczkowiak.

Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela - Cieślak 9, Boneczko 8, Suwisz 5, Dukszto 4, Potoczny    3, Perwenis 2 oraz  Cielątkowski, Górski, Hanis, Maluchnik, Miedziński.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 4 min. (Cieślak 2 min., Miedziński 2 min.),
Wolsztyniak - 2 min. (Raczkowiak 2 min.).

Sędziowie: Sarnowski, Kaniecki (Brodnica).
Widzów: 250.

W meczu dwóch zespołów z górnej części tabeli, Polski Cukier Pomezania Malbork pokonała Wolsztyniaka Wolsztyn 31:26. Do przerwy prowadził jednak zespół z Wielkopolski.
W spotkaniu drużyn z Malborka i z Wolsztyna, faworytami byli podopieczni Igora Stankiewicza, którzy przegrali jak dotąd tylko jeden mecz. Ekipa z Wielkopolski się jednak nie poddawała i od pierwszych minut była groźnym rywalem dla zespołu z Pomorza.

Od początku spotkania żaden zespół nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch bramek. W Polskim Cukrze Pomezanii dobrze w ofensywie grał Marek Boneczko, a po dwóch trafieniach z rzędu autorstwa Macieja Suwisza, na pięć minut przed przerwą ekipa z Malborka prowadziła 13:11.
Tuż przed syreną bardzo dobrze grali jednak szczypiorniści prowadzeni przez Wojciecha Hanyża. Rzucili trzy bramki z rzędu nie tracąc żadnej i po trafieniu Marcina Pietruszki w ostatniej minucie przed zmianą stron, mogli odpocząć przy wyniku 13:14.
Później jednak znakomicie grali gospodarze, w których szeregach poza Boneczką, niezwykle skuteczny był Łukasz Cieślak. To po jego rzucie w 43 minucie ekipa z Pomorza prowadziła już 23:19 i miała rywala z Wolsztyna na widelcu.
Do końca zespół gości nie potrafił już się zbliżyć do faworyta. Grę w Polskim Cukrze Pomezanii "ciągnęli" doświadczeni zawodnicy. Po trzech bramkach z rzędu zdobytych przez gospodarzy, na dwie minuty przed końcem było już 30:24. Mimo starań Norberta Szutty w ostatnich akcjach, dwa punkty zostały w Malborku.